Czynnik wzrostu fibroblastów FGF-1 – aktywator odnowy komórkowej.

 Aby docenić nową formułę naszego Eliksiru pod oczy Colway należy koniecznie zapoznać się z właściwościami FGF-1, który jest rewolucją w kosmetykach anti-age.

Czynniki wzrostu, są to małe, wyspecjalizowane białka, które działają za pośrednictwem receptorów, zlokalizowanych na powierzchni komórek docelowych. Dzięki temu dochodzi do aktywacji wielu szklaków sygnalnych, które prowadzą do biosyntezy wielu funkcjonalnych białek, zwłaszcza tych, których zaczyna brakować.

 Naturalnym czynnikiem wzrostu aktywatorem znanych stoczni wytwórczych kolagenu i innych białek - jest czynnik wzrostu fibroblastów 1 (FGF-1 /MicroTransDerm). Opracowany przez polskich biotechnologów na bazie najnowszej wiedzy naukowej. Jest jednym z najlepszych obecnie komponentów w tej grupie na świecie.

 FGF-1/MicroTransDerm to: białko globularne, zbudowane ze 155 aminokwasów, o masie molekularnej 17,3 kDa. Na poziomie komórkowym, którego nie jesteśmy w stanie dojrzeć, FGF-1/MicroTransDerm działa poprzez aktywację swoistego receptora obecnego na powierzchni fibroblastów skóry, specyficznie aktywuje wiele szklaków sygnalnych, które prowadzą do biosyntezy białek macierzy międzykomórkowej – kolagenu, elastyny, lamininy oraz kwasu hialuronowego, wybiórczo stymuluje geny, których produkty białkowe są odpowiedzialne za naprawę uszkodzonych komórek skóry. Stymuluje także proliferacje i migracje fibroblastów i wzrost komórek macierzystych skóry. Powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Jest silnym antyoksydantem. Aktywuje inne czynniki wzrostu:

Oddziaływanie na poziomie komórkowym przekłada się na wyjątkowe właściwości FGF-1/ MicroTransDerm, tak ważne dla naszej skóry:
- przeciwzmarszczkowe (anti-wrinkles),
- przeciwstarzeniowe (anti-aging),
- utrzymujące elastyczność skóry,
- zmniejszające procesy starzenia się skóry,
- modulujące procesy regeneracji skóry,
- odmładzające komórki naskórka,
- odbudowujące uszkodzoną skórę,
- odmładzające mieszki włosowe,
- odpowiadające za produkcję nowych włosów,
- zapobiegające wypadaniu włosów i łysieniu.


EFEKTY WIDOCZNE NA CO DZIEŃ
Stosowanie kosmetyków z FGF-1/ MicroTransDerm umożliwia przebudzenie komórkowe fibroblastów skóry twarzy, powodując ich regenerację nawet 10-20 razy szybciej, niż w przypadku pospolitych produktów do pielęgnacji skóry.

 Dzięki temu obserwujemy:
- stopniowe zanikanie, wygładzanie zmarszczek,
- redukcję zmarszczek głębokich,
- skóra jest jędrniejsza i ma zwiększoną objętość,
- jej struktura jest gładsza,
- odcień skóry nabiera młodzieńczego blasku,
- w ciągu 28 dni w skórze powstają silniejsze struktury kolagenowo-elastynowo-lamininowe, dzięki czemu jest ona bardziej sprężysta.

fibroblasty

Pierwsze oznaki starzenia się – okolice naszych oczu
Pierwsze oznaki związane ze starzeniem się skóry najszybciej i najczęściej pojawiają się w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i bardzo delikatna. Głównym tego powodem jest jej budowa, gdyż w przeciwieństwie do skóry innych partii twarzy, pod oczami skóra jest pozbawiona właściwych gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za jej ochronę i zabezpieczenie powierzchni sebum (łój skórny). To sprawia, że skóra wokół oczu jest niezwykle podatna na wysuszenie oraz szybką utratę wilgotności.

Mięśnie wokół oczu pracują niezwykle intensywnie i nieprzerwanie w ciągu całego dnia, prawie w każdej sekundzie, wykonując niemiłosiernie ciężką pracę przy okazji każdego uśmiechu, grymasu bądź po prostu mówienia. Nieświadome mruganie stanowi dodatkowe 17 tysięcy ruchów na dobę, włączając w to również niewyczerpalny repertuar ruchów mimicznych naszych oczu. Wokół oczu szybko pojawiają się więc zmarszczki. Oczy są często mocno podkrążone i pojawia się „zmęczony wygląd"(ang. tired look).

Dlaczego?
Jest to wynik nienadążania naszej skóry za wysokim tempem pracy mięśni wokół oczu oraz zmiennych i często niekorzystnych warunków środowiskowych, odpowiedzialnych za jej wysuszanie.

Jędrność oraz pożądana jakość skóry jest nam dana dzięki obecności – wcześniej opisywanych - charakterystycznych białek, tj. kolagen, elastyna, laminina. Gwarantem utrzymania wilgotności skóry, czyli jej prawidłowego nawilżenia, jest kwas hialuronowy. Jeśli którykolwiek z tych składników ulega zmniejszeniu, skóra staje się ona mniej jędrna, bardziej wiotka z tendencjami do częstego wysuszania się. Innymi słowy nasza skóra starzeje się… Starzeje się wokół naszych oczu i na naszych oczach.

Punktem wyjścia do odwrócenia procesu starzenia jest przełomowy Eliksir Pod Oczy Colway (kliknij) - w swojej zupełnie Nowej Formule zawierający FGF-1/ MicroTransDerm, który odmłodzi komórki skóry wokół naszych oczu.

Przekonajcie się na własnej skórze o jego nowych właściwościach! Na podstawie tekstu dr Błażeja Dolniaka.