Każdy rodzaj Kolagenu Naturalnego nakłada się zawsze na świeżo umytą i nieosuszoną skórę. To bardzo ważne. Wskazane jest także  wcześniejsze zastosowanie odpowiedniego peelingu
( raz-dwa razy w tygodniu).

Kolagen Naturalny nakładamy bardzo cienką warstwę  i delikatnie wklepujemy opuszkami palców, ruchami zgodnymi z układem mięśni.

Po wchłonięciu ( ok 5-8 minut), aby uniknąć uczucia napięcia skóry, stsosujemy odpowiedni krem - zalecana jest linia kosmetyczna COLWAY wytwarzana na bazie Kolagenu Naturalnego.

Pozostawienie na powierzchni naskórka niewchłoniętych minimalnych ilości kolagenu oznacza, że  nałożona została jednorazowo zbyt duża ilość lub też skóra osiągnęła już takie stadium nasycenia kolagenem, że wystarczy stosować żel jeden raz w ciągu doby, najlepiej podczas wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych.

Stosowanie kolagenu według serii :

PLATINUM - na twarz, szyję i dekolt

Przed użyciem kolagenu należy dokonać demakijażu ( mleczkiem, śmietanką lub oliwką), następnie umyć twarz, szyję i dekolt.

Po umyciu i wysuszeniu skóry - nawilżyć skórę ponownie: wodą przegotowaną lub mineralną, nie używać toników z alkoholem.

Wmasować bardzo cienką warstwę kolagenu z nie więcej niż 3-4 naciśnieć dozownika i wmasować ruchami zgodnymi z układem mięśni, w kierunku od dołu ku górze.

Stosowanie kolagenu na dzień : pod makijaż i kosmetyki koloryzujące ( tzw. tonujące), pod kosmetyki pielęgnacyjne, pod kosmetyki promieniochronne ( opalanie), pod kosmetyki ochronne ( mróz, wiatr, klimatyzacja).

Stosowanie kolagenu na noc : jako jedynego kosmetyku, jeżeli po kilku minutach od nałożenia przestajemy  odczuwać ściąganie cery, w przypadku długotrwałego uczucia ściągania cery - użyć krem lub maseczkę.

W przypadku cery z problemami ( np. alergia, dermatozy,trądzik różowaty) użyć stosowane przez siebie specjalistyczne kosmetyki lub leki. Jeżeli leki te zawierają składniki osłabiające biologiczną aktywność kolagenu, aplikować je po 30 minutach od nałożenia kolagenu.

Stosowanie kosmetyków innych producentów z Kolagenem Naturalnym

Nakładać od razu, poszybkim wchłonięciu ( tylko kosmetyki bez konsystencji żelowej).

Kosmetyki bez kwasów ( np. owocowych, salicylowych), bez cynku, siarki i alkoholu - osłabiających biologiczną aktywność kolagenu.

Nie zaleca się kosmetyków biologicznie aktywnych z retinolem, cytokinami, ceramidami.

 

SILVER - do pielęgnacji ciała

Raz w tygodniu poprzedzić użycie kolagenu peelingiem do ciała. Przed użyciem kolagenu umyć skórę szorstką gąbką, rękawicą lub szczotką ( co dodatkowo masuje skórę).

Kolagen wmasować w wilgotną skórę,cienką warstwę, ruchami od dołu do góry, w kierunku serca lub :

wykąpać się w wodzie ( temperatura 30 stopni C), w której rozpuszczamy 20-30 ml kolagenu SILVER bądź GRAPHITE. Wysoką skuteczność wchłaniania kolaegenu w kąpieli wzmocni jeszcze użycie aparatu do kąpieli perełkowych z ozonem.

Po użyciu kolagenu na ciało można wzmocnić jego działanie  przez użycie balsamu czy też preparatów do skóry z problemami. Kolagen nie tylko odmładza skórę , ale daje pozytywne efekty w przypadku rozszerzonych naczyń krwionośnych, cellulitu, rozstępów, tzw. ociężałych i obrzmiałych nóg.

 

GRAPHITE - do pielęgnacji dłoni i włosów

Po każdorazowym umyciu rąk, na wilgotną skórę. Starannie wetrzeć w paznokcie, które ulegają regeneracji. Na paznokcie posmarowane kolagenem można bezpośrednio kłaść lakier.

Kolagen nie tylko odmładza skórę dłoni, ale zmniejsza też występujące na nich przebarwienia.

Stosowanie kolagenu na skórę głowy i włosy

Po starannym umyciu głowy , wetrzeć kolagen w wilgotną skórę ( części kolagenu pozostającej u nasady włosów nie spłukiwać). Suszyć włosy po kilkunastu minutach letnim powietrzem, ze znacznej odległości.

Stosowanie kolagenu na stopy

Wetrzeć kolagen w umyte i wilgotne stopy. Peeling i pedicure zwiększają wchłanianie kolagenu.

Efektem stosowania kolagenuna stopy jest zmiękczenie naskórka, wzmocnienie paznokci, gojenie się pęknięć na piętach, zmniejszenie potliwości stóp.