Jaki kolagen na stawy?

Jaki kolagen na stawy?

Kolagen to białko, które naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest budulcem tkanki łącznej, która wchodzi w skład stawów oraz ścięgien. Kolagen wpływa korzystnie na naszą skórę, dzięki niemu jest ona sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Jego zaletą jest nietypowy skład; zawiera duże ilości glicyny i proliny.

 

Jaki kolagen należy zażywać na stawy?

 

Jak wcześniej wypominano kolagen jest jest substancją, która buduje nasze stawy. Kolagen charakteryzuje się dużą rozciągliwością. Aby kuracja kolagenem była skuteczna musimy naszemu organizmowi dostarczać odpowiednią ilość witaminy C. Należy pamiętać, że w naszym organizmie występuje aż osiem rożnych rodzajów kolagenu. Za regenerację stawów odpowiada przede wszystkim kolagen typu II, który występuje w chrząstkach stawowych. Jaki suplement diety wybrać? Kolagen w kapsułkach jest niezwykle wygodny. Bez problemu możemy odmierzyć potrzebną dawkę.

 

Jak działa kolagen? Kto powinien rozważyć suplementację kolagenu?

 

Preparaty takie jak kolagen colvita dostarczają wszystkich składników, które są potrzebne do odbudowy stawów. Kolagen wspomaga leczenie osób z osteoporozą i zapaleniem stawów. Korzystnie wpływa na regenerację narządów ruchu po wypadkach czy urazach spowodowanych intensywnym uprawianiem sportu.

Suplementację kolagenu zaleca się również osobom starszym, które z racji wieku cierpią na różne dolegliwości związane ze stawami. Wraz z wiekiem ubywa naturalnego kolageny z naszego organizmu. Nic dziwnego, że nasze stawy stają się mniej sprawne i po prostu bolą.... Co więcej w tym przypadku czynnikiem zwieszającym ryzyko wystąpienia zwyradniań i urazów są otyłość oraz brak ruchu. 

Przeprowadzono badania, które dowiodły że regularne stosowanie kolagenu zmniejsza ból a nad dodatek zmniejsza ryzyko powstania nowych urazów.

 

Zalety zażywania kolagenu

 

Po pierwsze jesteśmy sprawniejsi, nie odczuwamy bólu. Nasze stawy znowu funkcjonują poprawnie. Po drugie zażywanie kolagenu poprawia nasz wygląd. Skóra staje się sprężysta, znikają zmarszczki, a my wyglądamy młodziej...

1 Comments

  • Avatar
   Tadeusz Chwist
   gru 14, 2018

   Chorujemy z żoną na RZS, bolą stawy, sztywność , dłonie się nie domykają. Poza tym cera na twarzy żony sucha, trochę zwiotczała.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code